Новини

«За крок до реформи». Що очікувати від результатів пілотного іспиту IFOM, який пройшов 15 березня 2019?

Американський іспит IFOM з фундаментальних наук для українських студентів-медиків, що пройшов 15 березня як дослідницький проект, став наймасштабніший за весь час, що його проводив за межами США розробник тесту – американська атестаційна організація NBME. Центр тестування був обраний NBME Адміністратором іспиту. Адміністрування іспиту на належному рівні стало можливим завдяки чіткій, злагодженій та професійній роботі усього колективу Центру тестування. Зокрема, для проведення іспиту було підготовлено відповідно до вимог NBME та залучено 329 прокторів, з яких за пропозицією МОЗ – 183 представники Руху Ветеранів України. Для забезпечення громадської безпеки в аудиторіях та недопущення використання під час іспиту недозволених технічних засобів зв’язку Центром тестування було залучено 130 представників поліції охорони Національної поліції України.

Ділимося загальними враженнями та прогнозами.

Штучно дискредитуємо. Що далі?

Колектив Центру тестування обурений публікацією на платформі VoxUkraine 13.03.2019 статті «За “Крок” до реформи медичної освіті. Що не так з іспитами для студентів-медиків», у якій робиться висновок щодо «… необхідності … суттєвого перегляду підходів до адміністрування іспитів та гарантування прозорості процедур та підходів до оцінювання студентів…», що фактично ставить під сумнів багаторічну професійну репутацію Центру тестування, яка неодноразово підтверджена міжнародними експертами.

Професійна репутація Центру тестування підтверджена також тим, що для проведення міжнародного моніторингового дослідження якості вищої медичної освіти (іспит IFOM) у 2019 році NBME обрав Центр тестування та довірив йому проведення цього іспиту в Україні.

Інформація щодо розрахунку результатів складових ЄДКІ

У 2019 році студенти третього курсу складатимуть ЄДКІ, який для різних спеціальностей включатиме іспит «Крок 1», іспит з іноземної мови професійного спрямування та міжнародний іспит з основ медицини.

У зв'язку з численними зверненнями студентів та викладачів ЗВО, Центр тестування надає роз'яснення щодо методики розрахунку результатів кожної із складових ЄДКІ.

1. Розрахунок результату іспиту «Крок 1» та іспиту з іноземної мови професійного спрямування здійснюється Центром тестування.
Розрахунок результату цих іспитів здійснюється автоматизовано системою аналізу і статистичної обробки результатів тестування Standart Test Statistics, що входить до складу спеціалізованого програмного комплексу STANDАRT TEST.

Студенту за правильну відповідь нараховується 1 бал, за неправильну відповідь – 0. Сума правильних відповідей перераховується у відсоток за відомою зі школи формулою.

Про внесення змін до Графіка проведення Єдиного державного кваліфікаційного іспиту

Студенти спеціальності «Стоматологія» не складатимуть іспити з іноземної мови професійного спрямування і «КРОК» в рамках ЄДКІ 26 лютого. З технічних причин дату проведення цих іспитів для студентів-стоматологів перенесено на 23 квітня 2019 року (наказ МОЗ від 14.02.2019 р. №355)

Формат і умови проведення іспитів залишаються незмінними, а студенти отримують додатковий час, щоби краще підготуватися і продемонструвати добрий результат.

Previous Next

5 лютого 2019 року Центром тестування, відповідно до міжнародної практики використання іспиту IFOM, розпочато другу сесію складання іспиту IFOM Clinical Science для студентів, які виявили бажання та зареєструвалися на його складання.