Новини

Крок 1 Cтоматологія. Особливості 2018 року

Іспит «Крок 1. Стоматологія» пройшов в Україні 20 лютого відповідно до графіку. У тестуванні не змогли взяти участь студенти НМУ. Ця тема широко з різних боків висвітлювалася в ЗМІ, нажаль, не завжди лише з професійного, і ми зараз на ній зупинятися не будемо.

20 лютого іспит «Крок 1 Стоматологія» складали 2577 студентів з 20 ЗВО. Іспит успішно склали 1160 студентів. Жодного коментаря щодо невідповідності змісту тесту програмі навчання не було. Отже студенти, які сумлінно навчалися і, як правило, мають середній бал більше «3,5» змогли цей тест скласти.

Нормативною базою передбачено, що цей іспит сьогодні проходить як семестровий, а отже може двічі перескладатися.

На перше перескладання, так само як і на друге, були підготовлені еквівалентні тести за одним і тим самим змістом, як і на основне складання.

Перше перескладання пройшло 15.03.2018. В ньому взяло участь 1418 студентів, з яких 547 студентів успішно його склали. Отже це ті студенти, які зробили висновки після першої невдачі та підготувалися. Знову, коментарів до змісту тесту не було.

Друге перескладання проходило 11.04.2018.

У ньому взяли участь студенти НМУ (основне складання) і студенти, які цей іспит двічі не склали. І саме ці студенти почали розповсюджувати інформацію щодо не коректності тесту та невідповідності його змісту програмі навчання. Мабуть тому, що маючи, як правило, середній бал «3», вони цю програму не засвоїли. Програма навчання однакова для всіх студентів і вона не може підлаштовуватися під двієчника.

А лікарями мають ставати ті студенти, які складають іспит з першого разу. Це справедливо.

Наполегливо вчився – став лікарем. А якщо ти не вчишся, то навіть дюжина адвокатів не допоможе вивчитися на лікаря. Бо не тест порушив права двієчника, а фактично тричі двієчника, який своїм незнанням є потенційною загрозою для пацієнтів і можливим порушником його прав.

P.S. Окремо треба сказати, що це тестування також виявило вкрай низький рівень знань студентами іноземної мови професійного спрямування. Середній бал по Країні 36,6% свідчить про дуже серйозні проблеми у навчальному процесі практично в усіх ЗВО, обмежуючи майбутніх лікарів у користуванні сучасними професійними інтернет-джерелами.

Пошук