Новини

Кого НМУ імені О.О. Богомольця визнає як учасника, з яким можна проводити переговорну процедуру закупівлі послуги?

Закон України «Про публічні закупівлі» регламентує, що закупівля послуги може здійснюватися шляхом застосування однієї з таких процедур: відкриті торги; конкурентний діалог; переговорна процедура закупівлі. Відкриті торги та конкурентний діалог – конкурентні процедури, що передбачають наявність на ринку мінімум двох суб’єктів, що надають певну послугу, тоді як переговорна процедура – неконкурентна процедура.

Центр тестування є єдиною організацією, яка надає послугу з проведення ліцензійних іспитів, що визначено та підтверджується чинними нормативно-правовими актами: наказами МОЗ України, що зареєстровані Мін’юстом, затвердженими МОН України галузевими стандартами вищої освіти та листами МОЗ України від 28.11.2017 №08.1-30/31652 і МОН України від 28.11.2017 № 4.3-17-3690-17.

Тому застосування переговорної процедури (один учасник) при публічній закупівлі послуги з проведення ліцензійних інтегрованих іспитів «Крок», що також публікується на веб-порталі PROZORRO, відповідає Закону України «Про публічні закупівлі».

Але наявність зазначених вище нормативно-правових актів та листів НМУ не влаштовує; НМУ категорично не визнає Центр тестування як єдиного учасника, уповноваженого Міністерством на виконання лише однієї функції – проведення ліцензійного іспиту «Крок».

Інша справа – фізична особа-підприємець Чернов Г.А., з яким НМУ провів переговорну процедуру та 23.01.2018 уклав договір на придбання іноземної навчальної літератури клінічних медичних спеціалізацій на суму 587 784,96 грн. (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-01-12-001799-b).

В обґрунтуванні застосуванні переговорної процедури міститься посилання тільки на лист компанії ABE-IPS від 01.12.2017.

Вражає, що за переговорною процедурою здійснювалася закупівля товару, який може мати різну ринкову ціну та повністю підпадає під процедуру відкритих торгів (два і більше учасника). Більш того, жодного експертного висновку, нормативного, технічного та інших документів на веб-порталі PROZORRO не наведено, хоча їх вимагає від Центру тестування НМУ.

І останній штрих, цей спеціалізований ФОП, у якого «немає конкурентів», згідно даних реєстру Мін’юсту (https://usrinfo.minjust.gov.ua/edr.html) має такі види діяльності:

  • КВЕД 43.32 Установлення столярних виробів;
  • КВЕД 43.33 Покриття підлоги й облицювання стін;
  • КВЕД 46.18 Діяльність посередників, що спеціалізуються в торгівлі іншими товарами;
  • КВЕД 47.62 Роздрібна торгівля газетами та канцелярськими товарами в спеціалізованих магазинах (основний);
  • КВЕД 63.11 Оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов'язана з ними діяльність.

Коментарі зайві. Висновки читач може зробити сам.