Новини

Інформація щодо розрахунку результатів складових ЄДКІ

У 2019 році студенти третього курсу складатимуть ЄДКІ, який для різних спеціальностей включатиме іспит «Крок 1», іспит з іноземної мови професійного спрямування та міжнародний іспит з основ медицини.

У зв'язку з численними зверненнями студентів та викладачів ЗВО, Центр тестування надає роз'яснення щодо методики розрахунку результатів кожної із складових ЄДКІ.

1. Розрахунок результату іспиту «Крок 1» та іспиту з іноземної мови професійного спрямування здійснюється Центром тестування.
Розрахунок результату цих іспитів здійснюється автоматизовано системою аналізу і статистичної обробки результатів тестування Standart Test Statistics, що входить до складу спеціалізованого програмного комплексу STANDАRT TEST.

Студенту за правильну відповідь нараховується 1 бал, за неправильну відповідь – 0. Сума правильних відповідей перераховується у відсоток за відомою зі школи формулою.

Для студентів з результатом, близьким до величини критерію «склав», остаточний результат автоматично розраховується після застосування стандартної методики перерахунку результатів з урахуванням похибки вимірювання, яка додається до його результату.

Перерахунок результату з урахуванням похибки обов'язково здійснюється Центром тестування для іспитів «з високими ставками» – іспити, які не перескладаються. Це іспити Крок 2, Крок М, Крок Б.

Перерахунок результату з урахуванням похибки для результатів іспитів з «не високими ставками» – іспити, які перескладаються або складаються повторно, застосовується Центром тестування з 2018 року.

Відповідно до теорії педагогічних вимірювань врахування похибки вимірювання для критеріальних тестів, якими є іспити Крок, гарантує студенту, що його результат розрахований правильно, та на нього не вплинула похибка вимірювання.

Остаточний результат студента з урахуванням похибки вимірювання конвертується у багатобальну шкалу ліцензійного іспиту (бал МЛІ) з середнім балом 200 та стандартним відхиленням 20.

Для прикладу наведемо гістограми результатів іспитів «Крок 1. ЗЛП»: гістограма результатів іспиту без врахування похибки (рис. 1) та гістограма результатів іспиту з врахуванням похибки вимірювання (рис.2).

Починаючи з 2019 року гістограми результатів іспиту без врахування похибки та з врахуванням похибки наводитимуться у Аналітичних довідках до результатів складання для кожного іспиту.

2. Розрахунок результату міжнародного іспиту з основ медицини здійснюється Національною радою медичних екзаменаторів США (NBME).

Починаючи з 2019 року NBME замість багатобальної шкали з середнім балом 500 та стандартним відхиленням 100 представлятиме результати у класичній процентній шкалі від 0 до 100%. Остаточний результат студента як «прирівняний процент правильного еквіваленту (equated percent correct score)» розраховуватиметься також з врахуванням помилки вимірювання Джерело: https://goo.gl/57X3v7.

  +38 (044) 298-71-39
  Пн. – Чт. 8:15 - 17:00
     Пт. 8:15 - 16:00

Підпишіться на 
Центр Тестування: