Новини

Оцінювання рівня фельдшерської освіти порівняно з міжнародними стандартами

Центр тестування долучився до проекту Міністерства охорони здоров’я України з оцінки рівня фельдшерської освіти порівняно з міжнародними стандартами.

05 червня 2018 року у 25 закладах вищої освіти МОЗ України, які здійснюють підготовку фельдшерів, Центром тестування буде проведено тестування фельдшерів-випускників 2018 року. Перелік закладів вищої освіти, де відбудеться тестування визначений МОЗ України.

Тест складатиметься з 50 тестових завдань з основ анатомії та фізіології, а також питань, щодо пріоритетів догоспітального лікування пацієнтів. Його зміст базується на запитаннях іспиту NREMT (National Registry of Emergency Medical Technicians – «Національного Реєстру Екстрених Медичних Техніків»).

Тест має таку структуру: невідкладні серцево-судинні стани (10 питань), невідкладні стани пов’язанні з диханням та дихальними шляхами (10 питань), політравма (10 питань) та загальні знання (20 питань).

Результати тестування будуть розраховані в деперсоніфікованому вигляді та не матимуть безпосереднього впливу на студентів чи навчальні заклади.

За результатами тестування буде зроблена оцінка стану фельдшерської освіти в Україні в порівнянні з міжнародними стандартами, зокрема американськими.

Детальніше: лист МОЗ України