IFOM - Web

IFOM logo

IFOM – International Foundations of Medicine – іспит з Міжнародних основ медицини.

IFOM розробляється однією з найавторитетніших у світі атестаційних рад – Національною радою медичних екзаменаторів Сполучених Штатів Америки (NBME – National Board of Medical Examiners).

З оригінальним детальним описом іспиту IFOM можна ознайомитися на сайті NBME

В Україні іспит IFOM адмініструється Центром тестування при МОЗ України спільно з NBME.

Зміст іспиту

За змістом тестові завдання IFOM охоплюють питання внутрішньої медицини, хірургії, педіатрії, психіатрії, акушерства та гінекології, які повинні знати студенти будь-якої країни світу, навчаючись на останньому курсі вищого медичного навчального закладу.

Структуру та зміст іспиту IFOM розроблено міжнародною експертною комісією, вона є єдиною для усіх країн, які беруть участь у іспиті IFOM.

Формат тестових завдань

Формат тестових завдань аналогічний формату завдань, які використовуються у існуючій системі ліцензійних інтегрованих іспитів «Крок» – завдання вибору з п’яти-восьми варіантів однієї найкращої відповіді, яка вважається правильною.

Форма та процедура складання тестового іспиту IFOM

Тест містить 160 питань. На сьогодні тестування IFOM проводиться англійською мовою в комп’ютерному форматі упродовж чотирьох годин.

Процедура реєстрації на складання тестового іспиту IFOM

Реєстрація студентів для проходження іспиту IFOM здійснюється кожним студентом особисто в он-лайн режимі за посиланням. Для документального оформлення реєстрації необхідно завантажити, заповнити і надіслати поштою наступні документи: реєстраційну картку, договір про проведення іспиту з клінічної медицини IFOM® CSE, згоду на обробку персональних даних.

Результати тестування

Кожний студент, який складав іспит IFOM, отримає загальний результат за проходження тесту, профіль своїх знань за окремими змістовими блоками, який демонструє сильні та слабкі сторони компетентності студента, а також порівняння його результату з показниками міжнародної порівняльної групи.

Сертифікати за результатами тестового іспиту IFOM

Студенти, які за результатами тестового іспиту IFOM отримають 602 бали або вище, отримають сертифікат NBME про відповідність рівня професійної компетентності стандарту.

Для студентів, які в 2017-2018 навчальному році склали на базі Центру тестування IFOM Clinical Sciences на рівні 501 бал або вище та зареєстровані ВНЗ на складання ліцензійного іспиту «Крок 2. Загальна лікарська підготовка», Центр тестування може зарахувати цей результат як результат успішного складання ліцензійного іспиту «Крок 2. Загальна лікарська підготовка» у 2018 році.

Критерій 501 бал був визначений на підставі аналізу результатів тестування студентів у червні-липні 2017 року та буде діяти впродовж 2017–2018 навчального року.

Участь студента у складанні IFOM Clinical Sciences незалежно від результату не позбавляє його права на складання ліцензійного іспиту «Крок 2. Загальна лікарська підготовка» у 2018 році.

Вартість участі в іспиті IFOM

Вартість участі в іспиті становить 150 доларів США у гривневому еквіваленті.

Впродовж 2017-2018 н.р. студенти мають можливість скласти цей іспит двічі на рік: листопад-грудень та лютий-березень.

Інформація для україномовних студентів

Наразі тривають перемовини з NBME щодо проведення IFOM Clinical Sciences українською мовою. Для остаточного рішення, яке приймає NBME, Центр тестування вивчає попит на IFOM Clinical Sciences українською мовою (просимо заповнити коротку анкету).

Окремо наголошуємо на необхідності дотримання вимог NBME щодо гарантування повної безпеки екзаменаційних матеріалів під час проведення тестування. Категорично заборонено несанкціоноване повне або часткове копіювання та розповсюдження тестових матеріалів будь-якими засобами, зокрема створення копій, друкування, фотографування або завантаження електронних файлів, а також відтворення з пам’яті або начитування для запису. Всі завдання, використані в ході іспиту IFOM, є власністю NBME та захищені авторським правом.

IFOM

  +38 (044) 298-71-39
  Пн. – Пт. 8:30 - 17:00