ГоловнаЛіцензійні іспитиВпровадження тестових іспитів

Впровадження тестових іспитів

Технологiя, яка покладена в основу лiцензiйних iспитiв, обговорювалася протягом 1996-98 рокiв на Всеукраїнських семiнарах за участю представникiв усiх медичних навчальних закладiв (бiльш нiж 30 засiдань, в яких взяли участь понад 1000 професорiв та доцентiв ВНЗ України). Саме широке обговорення та пiдтримка технологiї лiцензiйних iспитiв призвели до того, що до педагогiчного експерименту з впровадження лiцензiйних iспитiв, започаткованого наказом МОЗ України вiд 31.12.96 №396, за власним бажанням приєдналися майже всi медичнi навчальнi заклади (наказ МОЗ України вiд 09.04.97 №113). А пiсля затвердження наказом МОЗ України вiд 14.08.98 №251 Положення про систему лiцензiйних iспитiв бажання взяти участь у впровадженнi цiєї системи висловили усi навчальнi заклади України, якi здiйснюють пiдготовку за напрямом "Медицина" та "Фармацiя" (в тому числi чотири ВНЗ МО України та три ВНЗ недержавної форми власностi).

Технологiя медичних лiцензiйних іспитів, що застосовується в Україні, також пройшли професiйну експертизу в провiдних атестацiйних центрах свiту: Нацiональнiй Радi медичних екзаменаторiв (NBME, США), Центрi медичної освiти (CME, Англiя), а також в Iнститутi змiсту i методiв навчання МО України, Iнститутi педагогiки та психологiї професiйної освiти АПН України.

Результати впровадження лiцензiйних iспитiв регулярно доповiдаються на щорічних конференцiях Асоціації з медичної освiти Європи та 8-й, 9-й, 12-й всесвiтнiх конференцiях з медичної освiти (Ottawa conference). Рiшенням всесвiтньої конференцiї Програма лiцензiйних iспитiв України була рекомендована iншим країнам, якi впроваджують лiцензiйнi або сертифiкацiйнi iспити, як модель для використання.

З питань мiжнародної експертизи Центр тестування активно спiвпрацює також з рiзними мiжнародними органiзацiями, якi здiйснюють пiдтримку проектiв, що сприяють становленню демократичного, вiдкритого суспiльства в Українi: з Iнститутом вiдкритого суспiльства (OSI) - Будапешт (мережа органiзацiй Дж. Сороса), з програмою TEMPUS Представництва Європейської комiсiї в Українi, програмою Пiдтримки вищої освiти в Українi Мiжнародного фонду "Вiдродження", Представництвом ООН в Україні, Альянсом Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні (USETI Legacy Alliance) тощо

Скринька довіри

 
скринька довіри

Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Методична діяльність

Методична діяльність

Центр тестування при МОЗ України входить до складу Координаційних Рад МОЗ України з додипломної та післядипломної медичної освіти та здійснює методичну діяльність.

Докладніше...

Наукова діяльність

На базі Центру тестування при МОЗ України у співробітництві з ВНЗ різного профілю реалізуються наукові проекти в сфері педагогічного оцінювання і тестування, управління якістю вищої освіти.

Міжнародні проекти

b3

Центру тестування здійснює міжнародні проекти в двох основних галузях: співробітництво в сфері педагогічного оцінювання і тестування та співробітництво в сфері вищої медичної освіти.

Докладніше...

} ?>